Jak uratować związek przed rozpadem?

Praktycznie zawsze koniec związku to zawsze jest wina dwojga ludzi. Ale jeśli czujemy, że nasz związek wisi na włosku, to pilnie musimy ratować sytuację. Zła wiadomość jest taka, że nic nie się tutaj nie poprawi bez naszej interwencji. Jeśli są jakieś problemy, trzeba je rozwiązać. Warto w tej sytuacji wiedzieć, jak zatrzymać kobietę, z którą spotykamy się od dłuższego czasu.

W pierwszej kolejności ważny jest nasz rozwój. Kiedy przestaniemy się rozwijać i samodoskonalić, możemy być pewni, że nasz związek się niedługo skończy. Dziewczyny uwielbiają interesujących oraz inteligentnych mężczyzn, którzy wyznaczają sobie cele i podążają w celu ich realizacji. Podobają im się tacy, którzy nie leżą na kanapie z piwem 24 godziny na dobę, ale wstają godzinę wcześniej i idą na siłownię. Nie musimy siedzieć na tym samym stanowisku przez pięć lat z niską pensją. Opracujmy swój plan kariery, osiągnijmy nowe wyżyny, w razie potrzeby zmieńmy swoją dziedzinę zainteresowań. Zróbmy wszystko, co konieczne, by być z siebie dumnym. Nie zapominajmy o sporcie. Oczywiście, twoja dziewczyna nie kocha cię za twój wygląd, ale będzie jej o wiele wygodniej dotykać twojego wysportowanego ciała niż piwnego brzucha. Nie obniżajmy poprzeczki, dotrzymujmy wszystkich obietnic. Mężczyzna, który w swoim życiu nie ma nic poza dziewczyną, szybko staje się nudny. Nigdy nie skupiajmy się wyłącznie na swojej dziewczynie. Zawsze znajdźmy czas dla siebie, swoich przyjaciół, na uprawianie sportu i inne hobby. Nasze życie musi być pełne i różnorodne.

Kobiety są bardzo zmysłowe. I niezależnie od tego, jak bardzo się uważają za nowoczesne i wyzwolone, zawsze oczekują romantycznej kolacji, spontanicznej podróży, zaproszenia na randkę lub miłej niespodzianki w domu. Jak tylko nasza dziewczyna przestanie to wszystko dostawać, pomyśli, że nie radzimy sobie dobrze. Nie zapominajmy o tych małych, miłych rzeczach. Czasami zapraszajmy ją na romantyczne spotkanie, np. kolację (bez dzieci i przyjaciół) tylko we dwoje. Czasami przynosimy kwiaty, komplementujmy naszą kobietę i sprawmy, by czuła się kochana.

W związku kobieta nie powinna się nudzić. Pamiętajmy, aby dać jej żywe i niezapomniane emocje. Nie powinniśmy spędzać każdej nocy w domu. Ten sposób życia doprowadzi każdego do szaleństwa. I nieważne, jak bardzo dziewczyna nas kocha, pewnego dnia znudzi jej się to wszystko. Nie zapominajmy zafundować jej kilku fajnych randek, które będą inne. Zapewnijmy jej nowy zastrzyk adrenaliny, np. wybierając się wspólnie do parku rozrywki, kupując bilety weekendowe do innego miasta itp.

Bądźmy przede wszystkim mężczyzną. W naszym związku, my rządzimy. To właśnie ta świadomość może utrzymać naszą dziewczynę przy nas przez długie lata. Znalezienie osoby odpowiedzialnej za swoje słowa, odpowiedzialnej za los rodziny, dla dziewczyny jest dość trudne. Jeśli mamy takie cechy, to nasze szanse na trwały i długoletni związek są wielkie. Może nam się to wydawać zbyt praktyczne, ale każda dziewczyna chce, aby ktoś dzielił z nią obowiązki domowe i finansowe.

Warto także dla utrzymania związku zaplanować razem przyszłość. To bardzo ważne, aby dziewczyny miały zaufanie do nas. Jeśli mężczyzna tego nie da, związek kończy się bardzo szybko. Pamiętajmy o tej prostej zasadzie i starajmy się ją stosować w praktyce. Porozmawiajmy ze swoją kobietą o swojej wspólnej przyszłości. Przedyskutujmy, gdzie będziemy wypoczywać w lecie, co będziemy robić za rok. Od czasu do czasu rozpocznijmy takie rozmowy lub nie unikajmy ich, gdy dziewczyna sama chce o czymś takim porozmawiać. Postarajmy się używać słowa "my" podczas rozmowy, a nie tylko "ja".

Należy również wykluczyć zazdrość i podejrzenia. Nie musimy dręczyć swojej dziewczyny. Nie zajmujmy się tylko dzwonieniem do niej, kontrolowaniem i śledzeniem każdego jej ruchu. Takie zachowanie tylko zabija związek. Musimy nauczyć się ufać i jakoś radzić sobie z atakami zazdrości. Każdy potrzebuje wolności i przestrzeni osobistej. Jeśli nie możemy tego dać dziewczynie, to naturalne, że się nami zmęczy. Nauczmy się być bardziej powściągliwym, kontrolować swoje wybuchy emocjonalne i nie przejmować się każdą drobnostką.

Nie zapominajmy o kontakcie i chwilach bliskości. To jedna z najważniejszych rzeczy. Związek bez seksu to martwy związek. Nie spodziewajmy się cudu, jeśli ostatni raz byliśmy w łóżku półtora miesiąca temu. Dziewczyna może nie być w stanie utrzymać oczu otwartych. Ale prawda jest taka, że jest to dla niej tak samo ważne jak dla nas.

Pozwólmy jej być małą dziewczynką. W każdej kobiecie, nawet najpoważniejszej, żyje dziecko. Jeśli twoja dziewczyna chce się z tobą wygłupiać lub pobawić, nie odmawiajmy jej tego od czasu do czasu. Pokażmy jej, że też się nam to podoba. Nie ma nic lepszego dla dziewczyny, jeśli czuje się słaba przy swoim mężczyźnie. To znaczy, że ona w niego wierzy w pełni. Wierzy w niego, wie, że rozwiąże on wszystkie problemy, wesprze ją, zawsze będzie dla niej. To jest uczucie, którego pragną wszystkie kobiety. Bądźmy wsparciem, silnym ramieniem, doradcą dla swojej dziewczyny.