Filmy i seriale online, czyli kino dostępne z kanapy

Czasem po prostu nie chce się wychodzić z domu, nawet jeśli jest ku temu okazja. Ciekawa premiera filmu, na którą czekaliśmy od dawna, albo jedyny seans starszego, ulubionego filmu w jakimś kinie – to wszystko jest niczym w starciu z nieprzyjemną, zimną czy mokrą aurą, jaką mamy szczególnie teraz kiedy wiosna jest za pasem, ale jeszcze do końca jej nie czuć. Wiadomo, że w kinie jest ciepło i przyjemnie, ale droga, jaką trzeba do niego pokonać naprawdę nie zachęca. Czasem problemem jest też to, że nawet mimo w miarę dobrej pogody, ogarnia nas tak wielki leń, że nie mamy wcale siły ubierać się, przygotowywać do wyjścia i pokonać drogi do kina. Czy trzeba wtedy rezygnować z oglądania tego, na co mieliśmy ochotę? Okazuje się, że wcale niekoniecznie. To właśnie dla takich osób, które nie lubią wychodzić w brzydką pogodę, albo tych, których często dotyka lenistwo, wymyślono serwisy streamingowe, vod, czyli po prostu wypożyczalnie filmowe online.

Dla miłośników seriali online

Wiele osób, i to zarówno tych młodszych, jak i starszych, jest wielbicielami seriali. Kolejne serie nadawane w telewizji lub internecie wciągają jak nic innego... I tak, co tydzień albo nawet codziennie zasiadają przed ekranami, aby móc śledzić losy swoich ulubionych bohaterów. Niektórzy mówią, że seriale to rozrywka dla osób znudzonych życiem, inni zaś, że wiele można się z nich nauczyć i przy tym idealnie zrelaksować i rozerwać. Nie ma sensu chyba oceniać, kto przy tym traci czas, a kto próbuje poprawić sobie humor – seriale są dla ludzi i nie należy nikomu bronić ich oglądania.

Ostatnio w Polsce prawdziwą furorę robią seriale ze Stanów Zjednoczonych. Te najczęściej wyświetlane są na zagranicznych stacjach telewizyjnych, część z nich zaś w ogóle nie jest dostępna w Polsce. Co wówczas można zrobić, jeśli zainteresuje nas jakaś seria, a nie jest nadawana w żadnej z dostępnych stacji? W takiej sytuacji ratunkiem mogą być serwisy z serialami online, albo oferty takie jak Netflix. To wspaniałe, że w czasach powszechnej dostępności internetu, mamy możliwość obejrzenia filmów i seriali z całego świata, bez konieczności czekania na określony dzień, kiedy się pojawiają. Nie ma też już problemów, kiedy przegapimy odpowiednią godzinę albo ktoś przerwie nam w trakcie. Na stronach udostępniających filmy i seriale, możemy włączyć odtwarzanie w dowolnym momencie, przerwać je w razie potrzeby i wrócić, kiedy będziemy chcieli. Dodatkowo ten sam odcinek można oglądać po kilka razy.

Wielkim plusem serwisów, na których są seriale online jest to, że są one dostępne za niewielką miesięczną opłatą, dzięki której uzyskujemy szeroki dostęp do filmów oraz innych produkcji. Porównując takie serwisy, warto wczytać się dokładnie w ich regulaminy, ponieważ tam znajdziemy wszelkie zasady ich funkcjonowania, które nas interesują. Być może część z nich nam się nie spodoba, przy innych zaś uznamy, że dana strona jest najlepsza, na jaką mogliśmy trafić i zostaniemy przy niej na stałe.

Dowolny film dostępny na zawołanie

Możliwości serwisów typu vod przekonują coraz więcej internautów. Zazwyczaj jest tak, że jeśli już raz skorzystają z takich serwisów, to pozostają ich wiernymi fanami. U niektórych nawet strony takie goszczą jako strony domowe, lub w zakładkach ulubionych witryn. W końcu jest to spełnienie marzeń o dostępności wszystkich nowych i starych tytułów filmowych, mniej i bardziej znanych, w jednym miejscu, bez wysiłku i za opłatą często niższą, niż bilet do kina. Niektóre z tych filmów były wcześniej praktycznie nie do obejrzenia. Internauci czasami podejmowali się ściągania ich ze stron o wątpliwej reputacji, jednocześnie popełniając przestępstwo, jak i narażając się na zarażenie swojego komputera wirusem. Teraz nawet nie trzeba mieć komputera. Wystarczy nowoczesny telewizor z połączeniem internetowym. Wszystko możemy zrobić w ramach jednego urządzenia, bez konieczności tworzenia plątaniny z kabli i przedłużaczy.

Wiele osób, które poznały takie wypożyczalnie online, regularnie spędza czas na poznawaniu kolejnych tytułów filmowych. Trzeba przyznać, że to na pewno bardziej rozwijające zajęcie niż przeglądanie internetowych stron ze śmiesznymi obrazkami czy mało ambitnych czasopism. Osoby, które uważnie śledzą nowości, często potem dzielą się z innymi swoimi uwagami i na forach internetowych, rozwijają jeszcze bardziej swoją pasję i być może przy okazji poznają nowych znajomych. Nie trzeba już chodzić do dyskusyjnych klubów filmowych, wystarczy zajrzeć nawet na strony z komentarzami do takich filmów, gdzie znajdziemy wielu chętnych do rozmowy.

Trzeba przyznać, że pojawienie się serwisów typu Netflix, HBO Go, czy wielu stron oferujących usługi video on demend, całkowicie zrewolucjonizowało świat przeciętnego kinomaniaka. Na pewno sprzyja też upowszechnianiu się pasji do kina i wiedzy o nim. Już teraz mówi się o nowych zjawiskach kulturowych, takich jak choćby "Netflix and chill". Oglądanie seriali i filmów online stało się jednym z naszych ulubionych sposobów spędzania wolnego czasu.